Marmara Sağlık Koleji
https://malatyarehberim.com/dosya/firma/marmara-saglik-koleji.jpg
DOĞRULANMIŞ GOLD ÜYE
Bu firma, MalatyaRehberim.com Gold Üyesidir. Sayfadaki bütün bilgiler firma yetkilisi tarafından doldurularak doğrulanmıştır.

Marmara Sağlık Koleji

cash, credit card
$$$$
Gedik Mah. Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi Arkası Malatya Malatya TR

Malatya Özel Okullar ve Kolejler Sektöründe Faaliyet gösteren Marmara Sağlık Koleji, özel ve kamu sağlık kuruluşların ihtiyacı olan sağlık personelini yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Marmara Sağlık Koleji Hakkında

Okulumuz, özellikle günümüzde, sağlık okullarının az mezun vermesi, özel ve kamu sağlık kuruluşlarının çoğalması ve kamu hastanelerinde devletin kontenjanı arttırması sebebiyle özel sektördeki sağlık personeli eksikliği krize dönüşmeye başladı.
Sağlık sektöründeki bu krizin çözülmesi amacıyla ve sağlık sektöründe kalifiye personelin Gerekliliğine olan inançla Marmara Eğitim Kurumları tarafından Malatya'da hizmete açmıştır. Günümüzde önlisans ve lisans mezunlarının artmasıyla birlikte lise mezunlarının iş bulma olasılığı git gide düşmektedir. Ancak sağlık sektöründe personel istihdam açığı sebebiyle lise ve yüksek okul mezunu sağlık personelleri yüksek maaşlarla devlet ve özel hastaneler, dispanserler, hasta bakım merkezleri gibi sağlık hizmeti veren bir çok kurumda iş bulma imkanına sahip olma fırsatına veya yönetici hemşire olma yolunda da kariyerlerini sürdürebilme imkanlarına sahip olabilmektedirler.

Foto Galeri

Haritada Bakın