Karbosan Yangın Söndürme ve Tüp Dolumu
https://malatyarehberim.com/dosya/firma/karbosan-yangin-sondurme-ve-tup-dolumu.jpg
DOĞRULANMIŞ GOLD ÜYE
Bu firma, MalatyaRehberim.com Gold Üyesidir. Sayfadaki bütün bilgiler firma yetkilisi tarafından doldurularak doğrulanmıştır.

Karbosan Yangın Söndürme ve Tüp Dolumu

cash, credit card
$$$$
Özsan Sanayi Sitesi (Sivas Yolu Girişi) Yeşilyurt / Malatya Malatya TR
Sivas Cad. No: 29 Battalgazi / Malatya

Malatya Yangın Söndürme Sektöründe Faaliyet gösteren Karbosan Yangın Söndürme ve Tüp Dolumu, Yangın Tüpü Dolumu, Yangın Söndürme Sistemleri, Yangın Dolabı, Fm200 Gazlı Söndürme Sistemleri, Otomatik Yangın Sistemleri ile Sizlere Hizmet Vermektedir.

Karbosan Yangın Söndürme ve Tüp Dolumu Hakkında

1989 Yılından itibaren uzman kadrosu ve yılların tecrübesi ile TSE ve ISO 9001 kalite belgeleri, geniş ürün yelpazesi ile sektörün seçkin firmaları arasında bulunan KARBOSAN Yangın Söndürme Cihazları San. ve Tic. Ltd. Şti. Malatya’da kurulmuştur.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de değişen ve gelişen teknolojiye bağlı olarak artan yangın sayısı, yangın güvenlik eleman ve sistemlerinin, özellikle de yangın söndürme cihazlarının önemini bir kez daha arttırmıştır. Kurulduğu günden bu yana sektöre sunduğu itinalı hizmet anlayışı ile fark yaratan yeniliklere açık yapısı ile tüm beklentilere cevap veren, karşılıklı güven ve dürüst çalışma ilkeleriyle hareket eden, kaliteyi sürekli ve uygun fiyatla sunan, çalışma hayatı ve toplumun ahlaki kurallarına önem veren KARBOSAN Yangın Söndürme Cihazları, satışını ve bakımını yaptığı söndürme cihazlarıyla yangın sektöründe kalite ve güven denildiğinde ilk akla gelen firma olmuştur.

Karbosan Yangın Söndürme Cihazları olarak müşteri memnuniyeti ana gayemiz olup deneyimli ve uzman kadromuzla ihtiyaç duyulan tüm projelerde ve yangın ve güvenlik gibi birbirini tamamlayan konularda hizmet vermekte ve çözüm üretmektedir. Firmamız geçmiş yıllarda olduğu gibi gelecek yıllarda da hızlı gelişen teknolojiyi yakından takip edip önce Kalite, Hizmet ve sürekli yenilik anlayışı ile müşterilerine layık olduğu en iyi hizmeti sunmayı ilke edinmiştir. Sorunlarınıza karşı en uygun çözümleri sunmaktan mutluluk duyacağız. Saygılarımızla...

KALİTE POLİTİKAMIZ

Kalite ancak bilgi ve deneyimlerin paylaşılması ile çoğalıp yaygınlaşabilir.

 • Bilgiye ulaşabilen ve bundan yararlanabilen
 • Bilgi üreten
 • Başarıyı hedefleyen
 • Soran, araştıran
 • Sağlıklı ilişkiler kuran
 • Paylaşımcı
 • Kendine güvenen, takim ruhuna inanan
 • İnsanları ve doğayı seven
 • Olaylara objektif ve ciddi bakan
 • Hatalarından ders alan
 • Sorumluluk alıp bunları yerine getirebilen
 • Sektörde en iyi olmaya çalışan firma olmuştur…

HİZMETLERİMİZ

 • İki yıl süreyle altı ayda bir periyodik bakım garantisi
 • İlk çağrınızdan sonraki 24 saat içinde hizmet
 • Modele uygun yedek parça değişimi
 • 10 yıl süreli yedek parça temin garantisi
 • Bakım ve yeniden dolum için alınan cihazların yedekleme garantisi
 • Karbosan güvencesi ve hizmet kalite anlayışı ile sınırsız müşteri memnuniyeti
 • Modern makine ve ekipmanlar ile yapılan bakım ve dolum hizmetleri esnasında cihaz gövdelerine periyodik bakım standartlarına uygun hidrostatik test ve muayeneler TSE hizmet yeterlik belgesi almış fabrikamızda yapılmaktadır.
 • Yangın danışmanlığı - sahada risk analizi - eğitim hizmetleri

FM200 Gazlı Söndürme Sistemleri

Otomatik yangın söndürme sistemleri içerisinde yer alan FM 200 gazlı söndürme sistemleri; renksiz ve kokusuz gibi özelliklere sahip olması nedeniyle tercih edilmektedir. 25 bar basınç altında tüplere doldurulan FM200; sıvı şekilde muhafaza edilmektedir. Yaygın bir şekilde kullanılan FM-200 gazlı söndürme sistemleri bu kadar sık tercih edilmesinin sebebi; görüntü olarak uygulandığı alana herhangi bir zarar vermemesi ve insan sağlığını tehdit edici bir yanının olmamasıdır. İçerisinde sıvı halde bulunan gaz; püskürtme yoluyla yanıcı alana uygulanır ve FM200 gazı buzullar şeklinde yanıcı yüzeyi kaplayarak bir tabaka oluşturur. Halon gazına benzer bir yapıda olan FM 200 gazı; Halon gazı gibi kimyasal değil, fiziksel bir yangın söndürme sistemidir.

Davlumbaz Söndürme Sistemi

Davlumbaz yangın söndürme sistemleri; davlumbazların kullanıldığı alanlarda ortaya çıkan yangınların söndürülmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle davlumbazın en çok tercih edildiği alan olan mutfaklarda; bu tip yangınlara sıklıkla rastlanılmaktadır. Bulunduğu ortamdaki havayı temizleme görevi bulunan davlumbazlar; içerideki havayı mekanın dışına çıkarırlar. Bu yüzden özellikle yağ gibi yanıcı maddeleri bünyelerinde biriktirirler. Davlumbaz Söndürme Sistemi Eğer düzenli olarak temizlenmezlerse; yağ gibi yanıcı maddelerin yoğunluğu da günden güne artar ve bu durumda yangın çıkması da muhtemeldir. Bu yüzden düzenli olarak davlumbazların temizlenmesi ve içerisinde biriken atıkların ortadan kaldırılması gerekmektedir. Aksi halde biriken yanıcı maddeler ve artıklar büyük bir yangına yol açabilir.

Köpüklü Söndürme Sistemleri

Köpüklü yangın söndürme sistemleri genel olarak yanıcı ve sıvı kimyasalların ya da yakıtların söndürülmesinde kullanılmaktadır. Protein bazlı, sentetik bazlı, alkole dayanıklı ve film oluşturucu köpük çeşitleri; kimyasal özelliklere göre değişkenlik gösterebilmektedir.
Otomatik olarak dizayn edilebildiği gibi manuel olarak da oluşturulabilen köpüklü yangın söndürme sistemleri; yanıcı bölgeye anında müdahale ederek yangının büyümesini engellemektedir.

Sprinkler Söndürme Sistemleri

4 farklı çeşidi bulunan sprikler yangın söndürme sistemleri; yanıcı madde, raf düzeni olup olmadığı, donma riski olup olmaması, risk grubu ve buna bağlı olarak ayarlanan debi, boru montaj güzergahı, deprem bölgesinde olup olmadığı gibi detaylar dikkate alınarak hazırlanır. Bu doğrultuda nozul modeli seçilir ve nozulun patlama ısısı belirlenir.

Haritada Bakın